Wycieczki na Słowację

Podczas tej 2-dniowej wycieczki do Bratysławy, posmakujesz wyjątkowej atmosfery naddunajskiego, tętniącego życiem miasta. Zapisz się i jedź z nami!
40 miejsc 2 dni 11-12 maja 2024 autokar
Cena: od 520 zł / os.

Podczas tej dwudniowej wycieczki do Bratysławy, posmakujesz wyjątkowej atmosfery naddunajskiego, tętniącego życiem miasta, które odwiedza Klinsgor i które przeszłości kilkukrotnie zmieniało swoją nazwę. Jego znakiem rozpoznawczym, prócz cennych zabytków, rzeźb i pomników na urodziwej starówce, są liczne restauracje, kawiarnie, winiarnie i muzyka na ulicach, przy której mieszkańcy i goście radośnie się bawią.

Swój rozkwit Bratysława zawdzięcza Habsburgom, którzy w 1536 r. przenieśli do niej stolicę Królestwa Węgier i uczynili ją miastem koronacyjnym węgierskich władców. Szczególne zasługi dla jej rozwoju miała cesarzowa Maria Teresa…o czym dowiesz się spacerując z naszym przewodnikiem po klimatycznych uliczkach starówki. Tu każdy zakątek, każda ulica, każdy dom, każdy pomnik ma swoją historię. Będziesz zdumiony! Urodę Bratysławy podkreśla natura – przepływający przez nią Dunaj i okalające ją Małe Karpaty. To dlatego jest niezwykle fotogeniczna…

Ważne informacje:

Rodzaj imprezy
wycieczka krajoznawcza,  wycieczka zagraniczna
Czas trwania
2 dni
Rodzaj transportu
Komfortowy autokar
Termin wyjazdu
11-12.05. 2024 r.
Miejsca wyjazdu /powrotu
Świdnica, Wrocław, Dzierżoniów, Ząbkowice Śl. (i inne miejscowości Dolnego Śląska po trasie przejazdu). 
Godzina wyjazdu
Godziny poranne (ok. 4.00-7.00). Czas  i miejsca podstawienia autokaru będą podawane po rezerwacji.
Planowana godzina powrotu
Około godz.  22:30 
Cena:
520 zł / os (+ 50 euro koszty programu: bilety do atrakcji, rejs)
Cena zawiera
    • Transport komfortowym autokarem turystycznym,
    • Opiekę pilota-przewodnika na całej trasie
    • Ubezpieczenie KL: 25000 euro, NNW 20000 zł, BP:1100 zł
    • Opłatę na TFG, TFP;
    • 1 nocleg w hotelu*** w Bratysławie, pokoje 2 – 3 osobowe z łazienkami
    • Wyżywienie: 1 śniadanie , 1 obiadokolacja 
Cena nie zawiera
  • 50 euro/os. koszty uczestnictwa w całym programie (wstępy do atrakcji, rejs po Dunaju - kwota płatna obowiązkowo w podanej walucie gotówką w biurze, przelewem na konto walutowe biura lub u pilota w autokarze w dniu wyjazdu. 
  • Napoi do obiadokolacji - płatne we własnym zakresie przez uczestników 
  • 150 zł/os. dopłata do pokoju jednoosobowego

Program wycieczki

Dzień 1

4.30 wyjazd z Dolnego Śląska (Wrocław, Świdnica, Dzierżoniów, Ząbkowice i inne…)

Przejazd przez Polskę, Czechy, Słowację do Bratysławy.

Ok. 12.00 Przyjazd do Bratysławy

Zwiedzanie historycznego centrum Bratysławy z przewodnikiem (z planowanym czasem wolnym). W programie m.in. wznoszący się na wzgórzu Zamek Bratysławski z Królewskim Ogrodem Barokowym skąd rozpościerają się wspaniałe widoki na miasto, znajdujące się w sąsiedztwie budynki słowackiego Parlamentu i Słowackiego Radia. Następnie przespacerujemy się pod bardzo cenny zabytek Bratysławy katedrę św. Marcina, która przez blisko 300 lat była kościołem koronacyjnym monarchów węgierskich (odbyło się tu łącznie 19 koronacji). Zajrzymy do jej wnętrza i do podziemi. Opuszczając ją udamy się w stronę klimatycznego Starego Miasta, oglądając Rynek Główny, na którym zauważymy przepiękny renesansowy Ratusz Staromiejski, fontannę Rollanda z XVI w. Pałac Mirbacha, Pałac Prymasowski i kamienice mieszczańskie, gotycki kościół Zwiastowania Pana, klasztor franciszkański, spod którego powędrujemy pod Bramę Michalską – jedyną zachowaną bramie miejskiego systemu fortyfikacji. Dalsze etapy spaceru obejmą rzeźbę Cumila, na którego trzeba uważać, gdy wynurza się z kanału,  jeden z najpopularniejszych bratysławskich skwerów – plac Hviezdoslava z pałacem Pálffyho i Słowackim Teatrem Narodowym, fontanną, pomnikiem pisarza J. C. Andersena, znajdujący się nieopodal budynek Universitas Istropolitana – najstarszego uniwersytetu założonego na terenie Słowacji (1465 r.) oraz nieco ukryty,  niezwykły secesyjny błękitny kościół św. Elżbiety.

Czas wolny.

Odjazd do hotelu.

Zakwaterowanie.

Obiadokolacja.

Czas wolny

Nocleg

 

Dzień 2

8:00 śniadanie.

9.00 Wykwaterowanie.

10.00-11.30 Rejs po Dunaju z pokładu statku będziemy obserwować panoramy Bratysławy. Rejs rozpoczyna się widokami na zabytkową część Bratysławy i jej nabrzeże oraz Zamek Bratysławski, kontynuuje się pod Nowym Mostem i Mostem Lafranconi w kierunku Zamku Devín.

11.30-13.00  Zwiedzanie ruin wysadzonego w powietrze przez wojska napoleońskie w 1809 r. średniowiecznego zamku Devín położonego na wapiennym klifie (wys. 212 m n.p.m.) u ujścia rzeki Morawy do Dunaju.  Jego wyjątkowe położenie geograficzne tuż przy granicy oferuje  wspaniały panoramiczny widok na Austrię. Usłyszymy tu też o smutnej historii – poniżej zamku znajduje się kamienny pomnik w kształcie prostokątnej symbolicznej futryny, postrzelanej przez kule upamiętniający miejsce gdzie kiedyś stała żelazna kurtyna. W czasach komunistycznych wielu ludzi chciało stąd uciec do Austrii i ponad 400 osób zostało zastrzelonych.

13:30-14:00 Powrót do centrum Bratysławy.

14:00-15:00 Spacer po Starym Mieście, w trakcie którego obejrzymy Pałac Prezydencki, letni pałac Arcybiskupi, Slavín i jedyny cmentarz wojenny w Bratysławie.

15.00-16.00 Czas wolny na obiad (we własnym zakresie)

16:00 Wyjazd z Bratysławy w drogę powrotną do Polski.

Ok. 23.00 Przyjazd do Polski.

 

Uwaga: 

 • Podany program jest programem ramowym, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 • Cena wycieczki za 1 os. skalkulowana jest na grupę min. 40 osób.

 • Cena nie zawiera: kosztów programowych (biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,  rejs po Dunaju wynoszącej łącznie 50 euro/os. Kwotę tą w walucie euro należy wpłacić gotówką lub przelewem na konto walutowe biura podróży, lub w dniu wyjazdu w autokarze pilotowi wycieczki), napojów do obiadokolacji;

 • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego, zostaną zakwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-osobowym.

 • Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 150 zł.

 • Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowanych miejscach w autokarze

 • Podczas wyjazdu należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub paszport (dotyczy również osób niepełnoletnich, pod opieką rodziców).

 • Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia: ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej oraz ubezpieczenia obejmującego choroby przewlekłe. W tej sprawie należy skontaktować się z naszym biurem.

{rsfpmodal 21 buttonName="Rezerwuję wycieczkę" buttonClass="btn btn-warning" disableclose="0"}

Skontaktuj się, gdy masz pytania

 

Dzień 1. Wyjazd z Polski i zwiedzanie Bratysławy
 • 4.30-5.00:wyjazd z Dolnego Śląska (Wrocław, Świdnica, Dzierżoniów, Ząbkowice i inne…) Przejazd przez Polskę, Czechy, Słowację do Bratysławy.
 • Ok.12.00: Przyjazd do Bratysławy.
 • 12.30-17.00:Zwiedzanie historycznego centrum Bratysławy z przewodnikiem (z planowanym czasem wolnym). W programie m.in. wznoszący się na wzgórzu Zamek Bratysławski z Królewskim Ogrodem Barokowym skąd rozpościerają się wspaniałe widoki na miasto, znajdujące się w sąsiedztwie budynki słowackiego Parlamentu i Słowackiego Radia. Następnie przespacerujemy się pod bardzo cenny zabytek Bratysławy katedrę św. Marcina, która przez blisko 300 lat była kościołem koronacyjnym monarchów węgierskich (odbyło się tu łącznie 19 koronacji). Zajrzymy do jej wnętrza i do podziemi. Opuszczając ją udamy się w stronę klimatycznego Starego Miasta, oglądając Rynek Główny, na którym zauważymy przepiękny renesansowy Ratusz Staromiejski, fontannę Rollanda z XVI w. Pałac Mirbacha, Pałac Prymasowski i kamienice mieszczańskie, gotycki kościół Zwiastowania Pana, klasztor franciszkański, spod którego powędrujemy pod Bramę Michalską – jedyną zachowaną bramie miejskiego systemu fortyfikacji. Dalsze etapy spaceru obejmą rzeźbę Cumila, na którego trzeba uważać, gdy wynurza się z kanału, jeden z najpopularniejszych bratysławskich skwerów – plac Hviezdoslava z pałacem Pálffyho i Słowackim Teatrem Narodowym, fontanną, pomnikiem pisarza J. C. Andersena, znajdujący się nieopodal budynek Universitas Istropolitana – najstarszego uniwersytetu założonego na terenie Słowacji (1465 r.) oraz nieco ukryty, niezwykły secesyjny błękitny kościół św. Elżbiety.
 • Czas wolny.
 • Odjazd do hotelu.
 • Zakwaterowanie.
 • Obiadokolacja.
 • Czas wolny.
 • Nocleg.
 • 8.00:Śniadanie.
 • 9.00 Wykwaterowanie.
 • 10.00-11.30 Rejs po Dunaju z pokładu statku będziemy obserwować panoramy Bratysławy. Rejs rozpoczyna się widokami na zabytkową część Bratysławy i jej nabrzeże oraz Zamek Bratysławski, kontynuuje się pod Nowym Mostem i Mostem Lafranconi w kierunku Zamku Devín.
 • 11.30-13.00 Zwiedzanie ruin wysadzonego w powietrze przez wojska napoleońskie w 1809 r. średniowiecznego zamku Devín położonego na wapiennym klifie (wys. 212 m n.p.m.) u ujścia rzeki Morawy do Dunaju. Jego wyjątkowe położenie geograficzne tuż przy granicy oferuje wspaniały panoramiczny widok na Austrię. Usłyszymy tu też o smutnej historii – poniżej zamku znajduje się kamienny pomnik w kształcie prostokątnej symbolicznej futryny, postrzelanej przez kule upamiętniający miejsce gdzie kiedyś stała żelazna kurtyna. W czasach komunistycznych wielu ludzi chciało stąd uciec do Austrii i ponad 400 osób zostało zastrzelonych.
 • 13:30-14:00 Rejs powrotny do centrum Bratysławy.
 • 14:00-15:00 Spacer po Starym Mieście, w trakcie którego obejrzymy Pałac Prezydencki, letni pałac Arcybiskupi, Slavín i jedyny cmentarz wojenny w Bratysławie.
 • 15:00-16.00 Czas wolny na obiad we własnym zakresie.
 • 16:00 Wyjazd z Bratysławy.
 • Ok. 23.00 przyjazd do Polski .
 
Dołącz do subskrybentów i łap zniżki i promocje na wycieczki
Zapisanie się do newslettera jest potwierdzeniem, iż akceptujesz naszą Politykę Prywatności. W każdej chwili możesz wypisać się z listy mailingowej.
 

Za nasze wycieczki zapłacisz

Przelewem tradycyjnym na konto firmowe,
gotówką po uzgodnieniu z biurem
oraz poprzez

 Szybkie i bezpieczne płatności

 

Nasze dane

BP OSSY Travel Sylwia Osojca-Kozłowska
ul. M. Kopernika 34/12 58-100 Świdnica
NIP 8842205310
REGON: 891096470

Nr konta bankowego do wpłat złotówkowych
921140 2004 0000 3002 8241 2752
Nr konta do wpłat walutowych w mBank (euro i korony czeskie)
04 1140 2004 0000 3212 1922 0062