Wycieczki na Słowację

Wycieczka.Odwiedź z nami Bardejów – najbardziej gotyckie miasto na Słowacji, w którym można stracić głowę. Poznaj gwarne Koszyce, królewski Preszów...
40 miejsc 4 dni 15-18 maja 2024 r. autokar
od 980 zł/ os.

Odwiedź z nami Bardejów – najbardziej gotyckie miasto na Słowacji, w którym można stracić głowę. Poznaj gwarne Koszyce, królewski Preszów, opowiadające o wielokulturowości tych ziem wiejskie skanseny, cenne drewniane świątynie, dawne sztolnie, w których wydobyto największy na świecie opal oraz przyrodę, o której wyjątkowości świadczy unikalny w skali świata zimny gejzer tryskający regularnie na wysokość 20 metrów.

Trasa: Polska - Hervartov - Bardejov – Bardejovskie Koupele - Dubnickie kopalnie opali - Preszov – Koszyce - Gejzer Herlany - Jaskinia Jasovska - Polska

Ważne informacje:

Rodzaj imprezy
wycieczka krajoznawcza,  wycieczka zagraniczna
Czas trwania
4 dni
Rodzaj transportu
Komfortowy autokar
Termin wyjazdu
15-18 maja 2024 r.
Miejsca wyjazdu /powrotu
Świdnica, Wrocław (i inne miejscowości po trasie). 
Godzina wyjazdu
Godziny poranne (ok. 4.30-5.30). Miejsca podstawienia autokaru będą podawane po rezerwacji.
Planowana godzina powrotu
Około godz.  01.00-02:00 
Cena:
od 990 zł / os. (+ 50 euro koszty programu – przewodnicy miejscy, bilety do atrakcji)
Cena zawiera
    • Transport komfortowym autokarem turystycznym,
    • Opiekę pilota
    • Ubezpieczenie KL: 25000 euro, NNW 20000 zł, BP:1100 zł
    • Opłatę na TFG, TFP;
    • 2 noclegi w hotelu***, pokoje 2 – 3 osobowe z łazienkami
    • Wyżywienie: 2 śniadania  
Cena nie zawiera
  • 50 euro/os. koszty uczestnictwa w całym programie (lokalni przewodnicy, bilety wejść do atrakcji, opłaty parkingowe, system tour guide - kwota płatna obowiązkowo w podanej walucie gotówką w biurze, przelewem na konto walutowe biura lub u pilota w autokarze w dniu wyjazdu. 
  • Kosztów obiadokolacji  (płatna we własnym zakresie przez uczestników - dla chętnych istnieje możliwość organizacji wieczoru słowackiego)
  • 160 zł/os. dopłata do pokoju jednoosobowego

Program wycieczki:

Dzień 1. Drewniany Kościół w Hervartovie i średniowieczny Bardejów (UNESCO)

Godz. 4.30 Zbiórka i wyjazd z Dolnego Śląska i przejazd na Słowację.

Ok. godz. 12.00 Przyjazd do Hervartova.

Godz. 13.00-14.00 zwiedzanie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO XV-wiecznego rzymskokatolickiego kościoła św. Franciszka z Asyżu w Hervartowie - najstarszego i najlepiej zachowanego drewnianego kościoła na Słowacji. W jego wnętrzu obejrzymy cenne gotyckie obrazy tablicowe oraz malowidła ścienne z roku 1655 i 1805. 

Godz. 14.00-14.30 Przejazd do Bardejowa - jednego z najstarszych, najpiękniejszych słowackich miast wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, z doskonale zachowaną średniowieczną starówką, pełną gotyckich perełek.

Godz. 15.00-17.30 Zwiedzanie Bardejowa - miasta o niezwykle bogatej historii, którego porządku od średniowiecza strzeże kat, człowiek,  którego profesja jest niezwykle tutaj szanowana. Spacer z przewodnikiem po historycznym centrum, w trakcie którego obejrzymy pierścień miejskich fortyfikacji, rynek z zespołem gotyckich kamienic („Dom Wina" „Gatzughof”), gotycko-renesansowy ratusz z zegarem słonecznym, gzymsem ozdobionym 118 kamiennymi rzeźbami i pomnikiem rycerza Rolanda, bazylika św. Idziego z XV wieku z zespołem 11 oryginalnych gotyckich skrzydłowych ołtarzy oraz specjalną ławą dla miejskiego kata, pomnik bardejowskiego kata, Brama Górna, Dom Kata, Szkoła Humanistyczna, Pomnik św. Floriana, Aleja Johna Lennona, żydowskie przedmieście z synagogą główną, itp.

W trakcie zwiedzania Bardejowa czas wolny na posiłek.

Ok. godz. 18.00 Przejazd do miejsca zakwaterowania.

Godz. 18.30 Czas wolny i nocleg.


Dzień 2. Śladami cesarzowej Sisi: Bardejovskie Koupele, Preszów oraz poszukiwanie opali

Godz. 7.00-8.30 Śniadanie.

Godz. 09.00 Po śniadaniu zbiórka i przejazd do  Bardejovskie Koupele.

Godz. 9.00-11.20 Spacer z przewodnikiem po znanym na całym świecie uzdrowisku, w którym gościła m.in. cesarzowa Elżbieta Austriacka, znana jako Sisi. Po obejrzeniu architektury uzdrowiskowej zwiedzanie Skansenu Budownictwa Ludowego – najstarszego skansenu na terenie Słowacji. Znajdują się w nim obiekty prezentujące kulturę ludową dwóch grup etnicznych – słowackiej i łemkowskiej, m.in. dawne chałupy mieszkalne i świątynie: drewniany kościół obrządku wschodniego ze Zboja z 1775 r., drewniany kościół obrządku wschodniego z Mikulášovej, unikatowe urządzenie wiertnicze do produkcji drewnianych rur wodociągowych z XVIII wieku.

Czas wolny.

Powrót do autokaru i przejazd do ukrytych w lasach Gór Śląskich unikatowych i znanych na całym świecie Dubnickich kopalniach opali.

Ok. 13.00 Zwiedzanie Dubnickich Kopalni Opali - największego i do XVIII w. jedynego na świecie kompleksu ręcznie kutych kopalni, w których wydobywano opale, w tym bardzo cenny opal tęczowy. Tu wydobyto Harlekin, jeden z największych opali świata, który oglądać można w muzeum przyrody w Wiedniu. Spacer po terenie kopalni, podczas którego będziemy podziwiać produkty ze szlifowanych opali oraz poszukiwać szlachetnych kamieni w szybie Viliam.

Powrót do autokaru i przejazd do Preszowa.

Ok. godz. 15.00 Zwiedzanie Preszowa – miasta na 49. równoleżniku.

Zwiedzanie rozpoczniemy od położonego na obrzeżach Solivaru - jednego z najważniejszych zabytków techniki na Słowacji związanego z dawnym wydobyciem soli.  Następnie udamy się na preszowską starówkę. Spacer przewodnikiem po centrum historycznym Preszowa obejmuje takie obiekty jak m.in. monumentalny kościół św. Mikołaja z XIV wieku, Brama Floriańska, renesansowa dzwonnica, gotycki budynek dawnego więzienia Caraffa, późnogotyckie, renesansowe i barokowe domy mieszczańskie, pałac Klobušického, pałac Rakoczego, fontanna Neptuna, budynek ratusza, w którym mieści się obecnie muzeum winiarskie.

Czas wolny.

Powrót do autokaru i przejazd do hotelu na nocleg.


Dzień 3. Jaskinia Jasovska i Koszyce - wielokulturowa metropolia wschodu

Godz. 7.00 - 8.00 Śniadanie

Godz. 8.30 -9.00 Wykwaterowanie

Godz. 9.00 zbiórka i przejazd autokarem do miejscowości Jasov, gdzie znajduje się Jaskinia Jasovska jedna z najpiękniejszych jaskiń krasowych Słowacji, która wpisana została na listę światowego dziedzictwa przyrody. Zwiedzanie jaskini  słynącej z bogactwa form naciekowych w różnych kolorach.

Godz. 10.00-11.00 Zwiedzanie Jaskini  Jasovskiej słynącej z bogactwa form naciekowych w różnych kolorach.

Powrót do autokaru i przejazd do Koszyc.

Ok. godz. 12.00 Zwiedzanie wielokulturowych Koszyc – miasta słynącego z bogatej historii i ciekawego życia kulturalnego, największego miejskiego rezerwatu zabytków na Słowacji. W programie spacer po historycznym centrum i wrzecionowantym rynku, XIV-wieczny Dom Żebraka, koszycki teatr miejski, monumentalna gotycka katedra św. Elżbiety, Wieża Urbana (Urbanova veža), Kaplica św. Michała (Kaplnka sv. Michala), teatr miejski, śpiewająca fontanna, średniowieczne mury obronne miasta, Brama Dolna (Dolnej brány), Posąg Maratończyka, eklektyczny, neogotycki Pałac Jakaba, kościół pod wezwaniem Św. Trójcy wzorowany na słynnym rzymskim Il Gesu, siedmiotonowy dzwon św. Urbana, XV wieczny Dom Lewoczy - najstarsza tawerna na Słowacji oraz najstarszy budynek tego rodzaju w Europie, kolumna morowa, Pałac Pongráčovsko-Forgáčovskich (budynek Biblioteki Naukowej), Pałac Arcybiskupi, Dom powiatowy, Ratusz Staromiejski, Pałac Andrássy'ego, Pałac Hadik-Barkoczy, Pałac Čaki-Dezőfi, Ulica rzemieślnicza - najbardziej malownicza uliczka w mieście, Dom Gerstera.

Ok. godz. 15.30-17.30 Czas wolny

Ok. godz. 18.00 Powrót do autokaru i wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 4. Powrót do Polski

Ok. godz. 01.00-02.00 Powrót na Dolny Śląsk, w miejsca zbiórek.

Zakończenie wycieczki

Uwaga:

 • Podany program jest programem ramowym, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Cena wycieczki za 1 os. skalkulowana jest na grupę min. 40 osób.
 • Koszty programowe obejmujące opłaty na lokalnych przewodników, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty za system Tour Gouide – 50 euro/os. Podaną kwotę w walucie euro należy - zgodnie z deklaracją podaną w rezerwacji - należy wpłacić gotówką lub przelewem do biura podróży, lub w dniu wyjazdu w autokarze pilotowi wycieczki. 
 • W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.
 • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego, zostaną zakwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-osobowym.
 • Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowanych miejscach w autokarze
 • Należy posiadać dowód osobisty lub paszport (dotyczy również osób niepełnoletnich, pod opieką rodziców)
 • Istnieje możliwość wykupienia u Organizatora dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej oraz ubezpieczenia obejmującego choroby przewlekłeSkontaktuj się, gdy masz pytania

 

Dzień 1. Perły UNESCO kościół w Hervartovie i średniowieczny Bardejów
 • Godz. 4.15 Zbiórka uczestników i wyjazd na wycieczkę
  Wyjazd ze Świdnicy godz. 4.30,
  Wyjazd z Wrocławia godz. 05.20.
  Przejazd przez Polskę na Słowację. W trakcie przejazdu zaplanowano krótkie przerwy
 • Ok. 12.30. Przyjazd do Hervartova i zwiedzanie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO XV-wiecznego rzymskokatolickiego kościoła św. Franciszka z Asyżu, najstarszego i najlepiej zachowanego drewnianego kościoła na Słowacji. W jego wnętrzu obejrzymy cenne gotyckie obrazy tablicowe oraz polichromie z roku 1655 i 1805.
 • Godz. 14.00-14.30 Przejazd do Bardejowa (UNESCO) jednego z najstarszych, najpiękniejszych słowackich miast, z doskonale zachowaną średniowieczną starówką.
 • Godz. 15.00-17.00 Zwiedzanie Bardejowa. Spacer z przewodnikiem po historycznym centrum. Obejrzymy pierścień miejskich fortyfikacji, rynek z zespołem gotyckich kamienic („Dom Wina" „Gatzughof”), gotycko-renesansowy ratusz z zegarem słonecznym, bazylika św. Idziego z XV wieku, w której wnętrzu obejrzymy 11 gotyckich skrzydłowych ołtarzy, pomnik bardejowskiego kata, Brama Górna, Dom Kata, Aleja Johna Lennona, żydowskie przedmieście z synagogą główną.
  Czas wolny.
 • Godz. 18.00 - przejazd do miejsca zakwaterowania na nocleg.
 • Godz. 18.30 Czas wolny.
 • Godz. 7.30-8.30 Śniadanie
 • Godz. 9.00 Zbiórka i przejazd do miejscowości Bardejovskie Koupele.
  Spacer z przewodnikiem po znanym na całym świecie uzdrowisku, w którym m.in. kuracjuszką była cesarzowa Elżbieta Austriacka, znana jako Sisi.
  Po obejrzeniu architektury uzdrowiskowej zwiedzanie Skansenu Budownictwa Ludowego – najstarszego skansenu na terenie Słowacji. Znajdują się obiekty prezentujące kulturę ludową dwóch grup etnicznych – słowackiej i łemkowskiej. Obejrzymy dawne chałupy mieszkalne i świątynie: drewniany kościół obrządku wschodniego ze Zboja z 1775 r., drewniany kościół obrządku wschodniego z Mikulášovej, unikatowe urządzenie wiertnicze do produkcji drewnianych rur wodociągowych z XVIII wieku.
 • Czas wolny.
 • Powrót do autokaru i przejazd do ukrytych w lasach Gór Śląskich unikatowych i znanych na całym świecie Dubnickich kopalniach opali.
 • Ok. godz. 13.00 Zwiedzanie Dubnickich Kopalni OpaliJest to największy i jedyny na świecie do XVIII w. kompleks ręcznie kutych kopalni, w których wydobywano opale, w tym bardzo cenny opal tęczowy. Tutaj znaleziono Harlekina - jeden z największych opali świata, który można podziwiać w muzeum w Wiedniu.
  Spacer po terenie kopalni, podczas którego będziemy podziwiać produkty ze szlifowanych opali, wioskę górników i poszukiwać kamieni w szybie Viliam.
  Po zwiedzaniu powrót do autokaru i przejazd do Preszowa.
 • ok. godz. 15.00 Zwiedzanie Preszowa – miasta na 49. równoleżniku. Wizytę w Preszowie rozpoczniemy od położonego na jego obrzeżach Solivaru - jednego z najważniejszych zabytków techniki na Słowacji związanego wydobyciem soli.
  Następnie przejedziemy na stare miasto. Spacer przewodnikiem po centrum historycznym Preszowa rozciągającym się wokół ulicy Hlavnej. Trasa zwiedzania obejmuje m.in. monumentalny kościół św. Mikołaja z XIV wieku, Brama Floriańska, renesansowa dzwonnica, gotycki budynek dawnego więzienia Caraffa, późnogotyckie, renesansowe i barokowe domy mieszczańskie, pałac Klobušického, pałac Rakoczego, fontanna Neptuna, budynek ratusza, w którym mieści się obecnie muzeum winiarskie.
  Czas wolny.
 • Powrót do autokaru i przejazd do hotelu na nocleg.
 • 7.00-8.00 Śniadanie.
 • 8.00-8.30 Wykwaterowanie z hotelu
 • 8.45. Zbiórka i przejazd autokarem do miejscowości Jasov, gdzie znajduje się Jaskinia Jasovska jedna z najpiękniejszych jaskiń krasowych Słowacji, która wpisana została na listę światowego dziedzictwa przyrody.
 • ok. godz. 10.00 -11.00Zwiedzanie Jaskini Jasowskiej bogatej w różnorodne, kolorowe formy naciekowe.
  Powrót do autokaru i przejazd do Koszyc.
 • ok. godz. 12.00 Zwiedzanie wielokulturowych Koszyc – miasta słynącego z bogatej historii i ciekawego życia kulturalnego i największego, miejskiego rezerwatu zabytków na Słowacji.
  W programie spacer po historycznym centrum i wrzecionowatym rynku, w tym: XIV-wieczny Dom Żebraka, koszycki teatr miejski, monumentalna gotycka katedra św. Elżbiety, Wieża Urbana (Urbanova veža), Kaplica św. Michała (Kaplnka sv. Michala), teatr miejski, śpiewająca fontanna, średniowieczne mury obronne miasta, Brama Dolna (Dolnej brány), Posąg Maratończyka, eklektyczny, neogotycki Pałac Jakaba, kościół pod wezwaniem Św. Trójcy wzorowany na słynnym rzymskim Il Gesu, siedmiotonowy dzwon św. Urbana, XV wieczny Dom Lewoczy - najstarsza tawerna na Słowacji oraz najstarszy budynek tego rodzaju w Europie, kolumna morowa, Pałac Pongráčovsko-Forgáčovskich (budynek Biblioteki Naukowej), Pałac Arcybiskupi, Dom powiatowy, Ratusz Staromiejski, Pałac Andrássy'ego, Pałac Hadik-Barkoczy, Pałac Čaki-Dezőfi, Ulica rzemieślnicza - najbardziej malownicza uliczka w mieście, Dom Gerstera.
 • ok. godz. 16.00.-17.30 Czas wolny.
 • Ok. godz. 18.00 Wyjazd w drogę powrotną do Polski.
 • -ok. godz. 01.00-02.00Planowany powrót do Polski, w miejsca zbiórek.
 • Zakończenie wycieczki
 • Podany program jest programem ramowym, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Cena wycieczki za 1 os. skalkulowana jest na grupę min. 40 osób.
 • Koszty programowe obejmujące opłaty na lokalnych przewodników, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty za system Tour Gouide – 50 euro/os. Podaną kwotę w walucie euro należy - zgodnie z deklaracją podaną w rezerwacji - należy wpłacić gotówką lub przelewem do biura podróży, lub w dniu wyjazdu w autokarze pilotowi wycieczki.
 • W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.
 • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego, zostaną zakwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-osobowym.
 • Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowanych miejscach w autokarze.
 • Należy posiadać dowód osobisty lub paszport (dotyczy również osób niepełnoletnich, pod opieką rodziców).
 • Istnieje możliwość wykupienia u Organizatora dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej oraz ubezpieczenia obejmującego choroby przewlekłe.
 
Dołącz do subskrybentów i łap zniżki i promocje na wycieczki
Zapisanie się do newslettera jest potwierdzeniem, iż akceptujesz naszą Politykę Prywatności. W każdej chwili możesz wypisać się z listy mailingowej.
 

Za nasze wycieczki zapłacisz

Przelewem tradycyjnym na konto firmowe,
gotówką po uzgodnieniu z biurem
oraz poprzez

 Szybkie i bezpieczne płatności

 

Nasze dane

BP OSSY Travel Sylwia Osojca-Kozłowska
ul. M. Kopernika 34/12 58-100 Świdnica
NIP 8842205310
REGON: 891096470

Nr konta bankowego do wpłat złotówkowych
921140 2004 0000 3002 8241 2752
Nr konta do wpłat walutowych w mBank (euro i korony czeskie)
04 1140 2004 0000 3212 1922 0062