Wycieczki do Niemiec

Wybierz się z nami na wycieczkę do Niemiec, podczas której odwiedzimy Moritzburg - jeden z najpiękniejszych pałaców na wodzie i Miśnię - kolebkę Saksonii.
40 miejsc Jednodniowa 20 kwietnia 2024 r. autokar
190 zł / os.

Wybierz się z nami na wycieczkę do Saksonii, podczas której przeniesiemy się w czasie. Odwiedzimy Moritzburg - jeden z najpiękniejszych i najbardziej fotogenicznych pałaców na wodzie, by sprawdzić, czy leżący na jego schodach złoty pantofelek zgubiony przez uciekającego z balu Kopciuszka, nie pasuje przypadkiem na Twoją stopę. Jeśli okaże się, że nie jest to Twój rozmiar, opuścimy Moritzburg. I udamy się do pobliskiej, leżącej nad Łabą, Miśni. To magiczne, pachnące winem miasto, które w średniowieczu przynależało do Polski. Na Twoje odkrycie czekają tu cenne zabytki, zapierające dech krajobrazy, przytulne kawiarnie, winiarnie i karczmy, w których króluje prawdziwa saksońska gościnność. Daj się jej uwieść.

Ważne informacje:

Rodzaj imprezy
wycieczka krajoznawcza,  wycieczka zagraniczna
Czas trwania
Jednodniowa
Rodzaj transportu
Komfortowy autokar
Termin wyjazdu
20 kwietnia 2024 r.
Miejsca wyjazdu /powrotu
Świdnica, Strzegom, Jawor, Legnica (i inne miejscowości po trasie). 
Godzina wyjazdu
Godziny poranne (ok. 6.30). 
Planowana godzina powrotu
Około godz.  22.00-23.00 
Cena:
od 190 zł / os. 
Cena zawiera
    • Transport komfortowym autokarem turystycznym,
    • Opiekę pilota i przewodnika
    • Ubezpieczenie KL: 25000 euro, NNW 20000 zł, BP:1100 zł
    • Opłatę na TFG, TFP;
    • Zestaw Tour Guide
Cena nie zawiera
  • ok. 25 euro/os. bilety wejść do wnętrz wybranych atrakcji (dla chętnych). 
  • Wyżywienia (posiłek płatny we własnym zakresie uczestników).

Program wycieczki:

Wyjazd na wycieczkę

Godz. 06.30 Zbiórka i wyjazd ze Świdnicy (przez Strzegom, Jawor, Legnicę - gdzie można także wsiadać po trasie) do Niemiec w stronę Saksonii.


Przyjazd do Moritzburga

Ok. godz. 10.00 Przyjazd do Moritzburga w Saksonii i spacer na teren kompleksu pałacowego. 


Zwiedzanie Pałacu Moritzburg

Spacer z przewodnikiem po terenie położonego na sztucznej wyspie jeziora Waldsee romantycznego kompleksu pałacowego wybudowanego przez księcia Moritza z Saksonii i rozbudowanego przez króla Augusta II Mocnego. Rokokowy Pałac Moritzburg jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej fotogenicznych obiektów rezydencjonalnych na wodzie. Został wybudowany w XVI wieku w stylu wczesnego baroku, a wokół niego urządzono francuski park i ogród. Pełnił funkcję pałacyku myśliwskiego dla saskich elektorów oraz miejsca, w którym odbywały się wystawne imprezy dla arystokracji i inscenizacje. Popularność wśród turystów zdobył dzięki emisji czesko-niemieckiej ekranizacji bajki o Kopciuszku, do której zdjęcia kręcono w jego wnętrzach i wśród jego plenerów.

Czas wolny na terenie pałacowym.

Ok. godz. 11.45 - Zbiórka, powrót do autokaru i przejazd do pobliskiej Miśni, oddalonej od zamku o 16 km. 


Zwiedzanie Miśni - saksońskiej krainy wina i porcelany

Miśnia to zabytkowe średniowieczne miasto nad brzegiem Łaby, które słynie z pierwszej i jednocześnie najstarszej w Europie fabryki porcelany oraz wina pochodzącego z winorośli uprawianych w tych okolicach od ponad 800 lat.

Ok. godz. 13.00-16.00 Zwiedzanie Miśni z przewodnikiem 

Spacer po mieście, w trakcie którego zobaczymy historyczne, pięknie odrestaurowane centrum pełne imponujących zabytków, w tym m.in. górującą nad miastem i doliną Łaby XIII-wieczną gotycką katedrę św. Jana i św. Donata, w której w 1534 r. została pochowana Barbara Jagiellonka, córka króla Polski Kazimierza Jagiellończyka, majestatyczny Zamek Albrechtsburg – najstarszy rezydencyjny tego typu obiekt Niemiec, zamek biskupi i dwory kanoników. Następnie udamy się w stronę miśnieńskiego rynku, oglądając gotyckie, renesansowe i barokowe kamienice, kościół Frauenkirche, późnogotycki XV-wieczny ratusz, romantyczne dziedzińce, pomnik Henryka I Ptasznika, króla Niemiec w latach 919-936, a także założyciela zamku miśnieńskiego. W odchodzących rynku od klimatycznych, brukowanych uliczkach odkryjemy urokliwe sklepiki z lokalnymi pamiątkami, liczne winiarnie, w których można delektować się saksońskim winem, restauracje i puby. Przewodnik zwróci naszą uwagę także na Stary Browar z XV w. przebudowany w stylu renesansowym, XVI – wieczny spichlerz, Teatr Miejski, dawny urząd celny.


Czas wolny dla uczestników na posiłek, kawę, delektowanie się saksońskim winem Meissner, zakupy bądź samodzielną eksplorację miasta (ok. 2 - 2,5 godziny).


Zbiórka i powrót do autokaru

Ok. godz. 18.45 Powrót do autokaru.

Godz. 19.00 Wyjazd w drogę powrotną do domu.


Zakończenie wycieczki

Ok. 22.00-22.30 Powrót do Polski i zakończenie wycieczki


Uwaga:

 • Podany program jest programem ramowym, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Cena wycieczki za 1 os. skalkulowana jest na grupę min. 40 osób.
 • Przewodnik nie oprowadza po wnętrzach atrakcji. W przypadku zainteresowania m.in.15 osób istnieje możliwość grupowego zwiedzania wnętrz Pałacu Moritzburg: bilet 12 euro/os.), katedra miśnieńska: 8 euro/os., zamek miśnieński: 10 euro, manufaktura porcelany:12 euro/ os.   
 • W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.
 • Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowanych miejscach w autokarze.
 • Należy posiadać dowód osobisty lub paszport (dotyczy również osób niepełnoletnich, pod opieką rodziców).

 Skontaktuj się, gdy masz pytania

 

Wyjazd na wycieczkę godz. 6.30
 • Godz. 6.30. Zbiórka i wyjazd ze Świdnicy. Przejazd przez Strzegom, Jawor, Legnicę - gdzie można wsiąść i wysiąść po trasie - do Niemiec w stronę Saksonii.
 • Ok. godz. 10.00Przyjazd do Moritzburga w Saksonii i spacer na teren kompleksu pałacowego.
 • Ok. 10.00-11.45Spacer z przewodnikiem po terenie położonego na sztucznej wyspie jeziora Waldsee romantycznego kompleksu pałacowego wybudowanego przez księcia Moritza z Saksonii i rozbudowanego przez króla Augusta II Mocnego. 
  Rokokowy Pałac Moritzburg jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej fotogenicznych obiektów rezydencjonalnych na wodzie. Został wybudowany w XVI wieku w stylu wczesnego baroku, a wokół niego urządzono francuski park i ogród. Pełnił funkcję pałacyku myśliwskiego dla saskich elektorów oraz miejsca, w którym odbywały się wystawne imprezy dla arystokracji i inscenizacje. Popularność wśród turystów zdobył dzięki emisji czesko-niemieckiej ekranizacji bajki o Kopciuszku, do której zdjęcia kręcono w jego wnętrzach i wśród jego plenerów.
 • Czas wolny na terenie pałacowym.
 • Ok. godz. 11.45 - Zbiórka, powrót do autokaru i przejazd do pobliskiej Miśni, oddalonej od zamku o 16 km. 
 • Ok. godz. 11.45 - Zbiórka, powrót do autokaru i przejazd do pobliskiej Miśni, oddalonej od zamku o 16 km. 
 • Miśnia to zabytkowe średniowieczne miasto nad brzegiem Łaby, które słynie z pierwszej i jednocześnie najstarszej w Europie fabryki porcelany oraz wina pochodzącego z winorośli uprawianych w tych okolicach od ponad 800 lat.
 • Ok. godz. 13.00-16.00 Zwiedzanie Miśni z przewodnikiem 
 • Spacer po mieście, w trakcie którego zobaczymy historyczne, pięknie odrestaurowane centrum pełne imponujących zabytków, w tym m.in. górującą nad miastem i doliną Łaby XIII-wieczną gotycką katedrę św. Jana i św. Donata, w której w 1534 r. została pochowana Barbara Jagiellonka, córka króla Polski Kazimierza Jagiellończyka, majestatyczny Zamek Albrechtsburg – najstarszy rezydencyjny tego typu obiekt Niemiec, zamek biskupi i dwory kanoników.
  Następnie udamy się w stronę miśnieńskiego rynku, oglądając gotyckie, renesansowe i barokowe kamienice, kościół Frauenkirche, późnogotycki XV-wieczny ratusz, romantyczne dziedzińce, pomnik Henryka I Ptasznika, króla Niemiec w latach 919-936, a także założyciela zamku miśnieńskiego. W odchodzących rynku od klimatycznych, brukowanych uliczkach odkryjemy urokliwe sklepiki z lokalnymi pamiątkami, liczne winiarnie, w których można delektować się saksońskim winem, restauracje i puby. Przewodnik zwróci naszą uwagę także na Stary Browar z XV w. przebudowany w stylu renesansowym, XVI – wieczny spichlerz, Teatr Miejski, dawny urząd celny.
 • Czas wolny dla uczestników na posiłek, kawę, delektowanie się saksońskim winem Meissner, zakupy bądź samodzielną eksplorację miasta (ok. 2 - 2,5 godziny).
 • Ok. godz. 18.45 Zbiórka i powrót do autokaru.
 • Godz. 19.00 Wyjazd w drogę powrotną do domu.
  • Ok. 22.00-22.30 Powrót do Polski i zakończenie wycieczki.
  • Podany program jest programem ramowym, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  • Cena wycieczki za 1 os. skalkulowana jest na grupę min. 40 osób.
  • W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.
  • Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowanych miejscach w autokarze.
  • Należy posiadać dowód osobisty lub paszport (dotyczy również osób niepełnoletnich, pod opieką rodziców).
   
  Dołącz do subskrybentów i łap zniżki i promocje na wycieczki
  Zapisanie się do newslettera jest potwierdzeniem, iż akceptujesz naszą Politykę Prywatności. W każdej chwili możesz wypisać się z listy mailingowej.
   

  Za nasze wycieczki zapłacisz

  Przelewem tradycyjnym na konto firmowe,
  gotówką po uzgodnieniu z biurem
  oraz poprzez

   Szybkie i bezpieczne płatności

   

  Nasze dane

  BP OSSY Travel Sylwia Osojca-Kozłowska
  ul. M. Kopernika 34/12 58-100 Świdnica
  NIP 8842205310
  REGON: 891096470

  Nr konta bankowego do wpłat złotówkowych
  921140 2004 0000 3002 8241 2752
  Nr konta do wpłat walutowych w mBank (euro i korony czeskie)
  04 1140 2004 0000 3212 1922 0062