Wycieczki do Czech

Jednodniowa wycieczka do Ołomuńca, dawnej stolicy Moraw. Pełna atrakcji, niezwykłych historii i dobrych smaków tego niegdyś niezwykle bogatego miasta.
45 miejsc Jednodniowa 04.11.2023 Transport: autokar
Cena: 200 zł/os.

Informacje o wyciecze:

Podczas tej wycieczki poznasz urodziwy Ołomuniec i odkryjesz w nim także polskie historie...

Jednodniowa wycieczka do Ołomuńca, dawnej stolicy Moraw, podczas której poznacie najważniejsze atrakcje, niezwykłe historie i smaki miasta założonego przez boskiego Gajusza Juliusza Cezara, którego duch cwałuje do dziś po Górnym Rynku. Ołomuniec posiada drugi, po Pradze, największy w Czechach, zabytkowy kompleks urbanistyczny. Jako siedziba arcybiskupstwa, miasto królewskie, miasto-twierdza, miasto-kultury i nauki Ołomuniec fascynował artystów, uczonych, przedsiębiorców, arystokratów czy wojowników. Bywali tu m.in. Mieszko I, Bolesław Chrobry, Jan III Sobieski, Hugo Kołłątaj, Gustaw Klimt, Wolfgang Amadeusz Mozart, cesarz Franciszek Józef I czy Stanisław Rogalski… i wielu innych, dla których Ołomuniec był domem, miejscem do pracy lub… więzieniem.

 

Ważne informacje:

Rodzaj imprezy
wycieczka krajoznawcza, jednodniowa
Transporty
Komfortowy autokar
Data  wyjazdu
4 listopada 2023 r.
Miejsca wyjazdu / powrotu
Świdnica, (możliwość wsiadania także: Dzierżoniów, Ząbkowice Śl, Kłodzko, Bystrzyca Kłodzka). 
Godz. wyjazdu
Godziny poranne (ok. 5.00-5.30). 
Planowana godz. powrotu
Około godz.  22:00 
Cena:
200 zł / os (+ ok. 300 KCZ bilety wejść do atrakcji)
Cena zawiera
    • Transport komfortowym autokarem turystycznym,
    • opłaty parkingowe
    • Opiekę pilota-przewodnika na całej trasie
    • Ubezpieczenie KL: 25000 euro, NNW 20000 zł, BP:1100 zł
    • Opłatę na TFG, TFP;
    • Opłaty za system TourGuide
Cena nie zawiera
  • Wyżywienie (posiłek we własnym zakresie, istnieje możlowość zamowienia posiłku dla grupy)
  • Biletów wstępu do atrakcji (ok. 300 KCZ / os.). Kwota płatna obowiązkowo na konto walutowe biura lub gotówką w autokarze

Program wycieczki do Ołomuńca:


Godz. 5.00-5.30 Wyjazd na wycieczkę do Ołomuńca

Wycieczka do Czech rozpoczyna się wczesnym porankiem, ok. godz.6.00.  Wyjazd ze Świdnicy. Istniej możliwość wsiadania także w miejscowościach, przez które przebiega trasa: Dzierżoniów, Ząbkowice Śląskie, Kłodzko, Bystrzyca Kłodzka. Miejsca oraz godziny podstawienia autokaru będą podawane podczas zapisów uczestników i potwierdzane  przed wyjazem. 


Godz. 7.00-10.00 Przejazd do Ołomuńca

Podczas trasy przejazdu przerwy na kawę, toaletę, etc.

Godz. 10.00-14.00 Spacer po Ołomuńcu z przewodnikiem  

Zwiedzanie Ołomuńca rozpoczniemy od wędrówki przez serce miasta, którego integralne części niczym prawa i lewa komora stanowią Dolny i Górny Rynek oraz odchodzące od nich kręte uliczki. Przewodnik zwróci naszą uwagę na wspaniałe barokowe fontanny z motywami mitologicznymi, których ustawienie u zbiegu ulic i rynków oraz kunszt wykonania porównywany jest do prac Berniniego w Rzymie. Obejrzymy skrywające wiele fascynujących historii bogate, mieszczańskie kamienice m.in. Pod Złotym Jeleniem, Pod Czarnym Psem, Pod Srebrnym Szpadlem, Pod Złotym Pierścieniem, renesansowy ratusz, którego elewację zdobi unikalny socrealistyczny zegar astronomiczny, który podobnie jak ten w Pradze w samo południe zapewnia zwiedzającym atrakcyjne widowisko. Spod ratusza udamy się pod najważniejszy zabytek Ołomuńca -  najwyższą w Europie i niezwykle dekoracyjną  Kolumnę Trójcy Świętej wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, której uroda wprawia w zachwyt turystów z całego świata.

Następnie pospacerujemy po odchodzących od rynków uliczkach, gdzie  obejrzymy imponujące obiekty sakralne, takie jak m.in. Katedra św. Wacława z najwyższą wieżą na Morawach i drugą najwyższą wieżą w Czechach, romański Pałac Przemyślidów – najstarszy budynek w Ołomuńcu, nazywany również pałacem biskupim, kościół św. Maurycego, w którym znajdują się największe w Europie organy wykonane przez mistrza Michaela Englera, Kościół św. Michała i stary klasztor z dzwonnicą.  Przewodnik zwróci naszą uwagę także na rozrzucone po mieście zabytkowe obiekty najstarszego na Morawach i drugiego, najstarszego w Czechach, uniwersytetu, relikty twierdzy ołomunieckiej. Zaprowadzi nas także na Ztracena Ulice - pełną galerii i sklepów z oryginalnymi produktami wytwarzanymi przez ołomunieckich rzemieślników i artystów, gdzie będzie można zakupić pamiątki i lokalne produkty.

Godz. 14.00-15.00 Ołomunieckie Art Nouveau i kawa z Gustawem Klimtem

Kolejnym punktem wycieczki będzie Villa Primavesi, w której pracował i pijał kawę austriacki artysta malarz Gustav Klimt. Jeden z jego obrazów „Mäda Primavesi” przedstawia dziewięcioletnią córkę właściciela tego wspaniałego budynku – bogatego bankiera i przemysłowca - imigranta z włoskiej Lombardii. Willa, jaką wybudowała w Ołomuńcu rodzina Primavesich, została zaprojektowana w stylu Art Nouveau i współcześnie uważana jest za jeden z cenniejszych przykładów realizacji secesji wiedeńskiej w Europie Środkowej. Chętni będą mogli poszukać w willi śladów Gustawa Klimta. Współcześnie działa w niej galeria i kawiarnia, w której uwielbiają przesiadywać współcześni artyści i miłośnicy sztuki. Szczególnie ulubionym miejscem na spotkania z przyjaciółmi przy morawskim winie, piwie czy kawie jest tutejszy letni ogród - oaza zieleni w centrum Ołomuńca.

Ok. 15.00 -16.30 Czas wolny dla uczestników

Czas wolny w centrum starówki do dyspozycji wg uznania uczestników. Można przeznaczyć go na zakupy, posiłek w restauracji, posmakowanie lokalnych przysmaków z regionu Hana, w tym słynnych serków ołomunieckich oraz lokalnych morawskich win. Miłośnicy piwa będą mogli sprawdzić, jak rosnący w okolicach Ołoumuńca wysokiej jakości chmiel wpływa na smak tutejszego złotego trunku - bo mimo że Morawy kojarzą się przede wszystkim z winem, słyną także z dobrego gatunkowo chmielu. I podobnie jak w pozostałych częściach Republiki Czeskiej, piwo pija się tutaj równie chętnie i często.


 17.30 Powrót z Czech do Polski i zakończenie wycieczki

Powrót planowany jest na godz. 22.00.


 Uwaga: 

 • Podany program jest programem ramowym, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Cena wycieczki za 1 os. skalkulowana jest na grupę min. 40 osób.  
 • W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.
 • Podczas wyjazdu należy mieć przy sobie ważny dokument tożsamości (dowód lub paszport)
 • Informacja o odpłatności i zaliczce dostępna jest w Zakładce: Uczestnik otrzyma ją także na maila potwierdzającego wysłany formularz rezerwacyjny 

{rsfpmodal 10 buttonName="Rezerwuj wycieczkę" buttonClass="btn btn-warning" disableclose="0"}

 

Godz. 5.00-5.30 Wyjazd na wycieczkę do Ołomuńca
 • Wyjazd na wycieczkę do Ołomuńca. Miejsca podstawienia autokaru zostaną podane po zarejestrowaniu się uczestników. W emailu zwrotnym i wiadomości sms 3 i 1 dzień przed wyjazdem.
 • Podczas trasy przejazdu z Polski do Ołomuńca zaplanowano krótkie przerwy na kawę, toaletę, etc.
 • Zwiedzanie Ołomuńca rozpoczniemy od wędrówki przez serce miasta, którego integralne części, niczym prawa i lewa komora, stanowią Dolny i Górny Rynek oraz odchodzące od nich kręte uliczki.
 • Przewodnik zwróci naszą uwagę na wspaniałe barokowe fontanny z motywami mitologicznymi, których ustawienie u zbiegu ulic i rynków oraz kunszt wykonania porównywany jest do prac Berniniego w Rzymie. Obejrzymy skrywające wiele fascynujących historii bogate, mieszczańskie kamienice m.in. "Pod Złotym Jeleniem", "Pod Czarnym Psem", "Pod Srebrnym Szpadlem", "Pod Złotym Pierścieniem", renesansowy ratusz, którego elewację zdobi unikalny socrealistyczny zegar astronomiczny, który - podobnie jak ten w Pradze w samo południe zapewnia zwiedzającym atrakcyjne widowisko. Spod ratusza podejdziemy pod najważniejszy zabytek Ołomuńca - najwyższą w Europie i niezwykle dekoracyjną bKolumnę Trójcy Świętejwpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, której uroda wprawia w zachwyt turystów z całego świata.
 • Następnie pospacerujemy po odchodzących od rynków uliczkach, gdzie obejrzymy imponujące obiekty sakralne, takie jak m.in. Katedra św. Wacława z najwyższą wieżą na Morawach i drugą najwyższą wieżą w Czechach, romański Pałac Przemyślidów – najstarszy budynek w Ołomuńcu, nazywany również pałacem biskupim, kościół św. Maurycego, w którym znajdują się największe w Europie organy wykonane przez mistrza Michaela Englera, Kościół św. Michała i stary klasztor z dzwonnicą. Przewodnik zwróci naszą uwagę także na rozrzucone po mieście zabytkowe obiekty najstarszego na Morawach i drugiego, najstarszego w Czechach, uniwersytetu, relikty twierdzy ołomunieckiej. Zaprowadzi nas także na Ztracena Ulice - pełną galerii i sklepów z oryginalnymi produktami wytwarzanymi przez ołomunieckich rzemieślników i artystów, gdzie będzie można zakupić pamiątki i lokalne produkty.
 • Kolejnym punktem wycieczki będzie Villa Primavesi w której pracował i pijał kawę austriacki artysta malarz Gustav Klimt. Jeden z jego obrazów „Mäda Primavesi” przedstawia dziewięcioletnią córkę właściciela tego wspaniałego budynku – bogatego bankiera i przemysłowca - imigranta z włoskiej Lombardii. Willa, jaką wybudowała w Ołomuńcu rodzina Primavesich, została zaprojektowany w stylu Art Nouveau i współcześnie uważana jest za jeden z cenniejszych przykładów realizacji secesji wiedeńskiej w Europie Środkowej. Chętni będą mogli poszukać w willi śladów Gustawa Klimta. Współcześnie działa w niej galeria i kawiarnia, w której uwielbiają przesiadywać współcześni artyści i miłośnicy sztuki. Szczególnie ulubionym miejscem na spotkania z przyjaciółmi przy morawskim winie, piwie czy kawie jest tutejszy letni ogród - oaza zieleni w centrum Ołomuńca.
 • Czas wolny w centrum starówki do dyspozycji wg uznania uczestników. Można przeznaczyć go na zakupy, posiłek w restauracji, posmakowanie lokalnych przysmaków z regionu Hana, w tym słynnych serków ołomunieckich oraz lokalnych morawskich win. Miłośnicy piwa będą mogli sprawdzić, jak rosnący w okolicach Ołomuńca wysokiej jakości chmiel wpływa na smak tutejszego złotego trunku - bo mimo że Morawy kojarzą się przede wszystkim z winem, słyną także z dobrego gatunkowo chmielu. I podobnie jak w pozostałych częściach Republiki Czeskiej, piwo pija się tutaj równie chętnie i często.
 • Powrót planowany jest na godz. 22.00
.
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Cena wycieczki za 1 os. skalkulowana jest na grupę min. 40 osób.
 • W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.
 
Dołącz do subskrybentów i łap zniżki i promocje na wycieczki
Zapisanie się do newslettera jest potwierdzeniem, iż akceptujesz naszą Politykę Prywatności. W każdej chwili możesz wypisać się z listy mailingowej.
 

Za nasze wycieczki zapłacisz

Przelewem tradycyjnym na konto firmowe,
gotówką po uzgodnieniu z biurem
oraz poprzez

 Szybkie i bezpieczne płatności

 

Nasze dane

BP OSSY Travel Sylwia Osojca-Kozłowska
ul. M. Kopernika 34/12 58-100 Świdnica
NIP 8842205310
REGON: 891096470

Nr konta bankowego do wpłat złotówkowych
921140 2004 0000 3002 8241 2752
Nr konta do wpłat walutowych w mBank (euro i korony czeskie)
04 1140 2004 0000 3212 1922 0062