Wycieczki do Czech

45 miejsc Wycieczka jednodniowa Do uzgodnienia Autokar
Cena od: 160 zł / os.

Informacje o wyciecze:

Poczuj gorące serce Jesioników, które bije Velikich Losinach i poszukaj małego Wiednia  w Szumperku!

Jednodniowa wycieczka do Czech, by poznać atrakcje Velkich Losin i Szumperku nazywanego "małym Wiedniem". Velkie Losiny to  to klimatyczna, czeska miejscowość uzdrowiskowa, położona 10 km od miasta Szumperk, u podnóża gór Jesieników. Turystów przyciągają tu piękna przyroda, cenne zabytki m.in. renesansowy pałac z imponującym arkadowym dziedzińcem, ostatnia w Europie, ciągle działająca fabryka papieru czerpanego, prywatna manufaktura pralinek, nowoczesny kompleks basenów termalnych, a także historia związana z polowaniem na czarownice. 

Ważne informacje:

Miejsca wyjazdu / powrotu
Świdnica (możliwość wsiadania także: Dzierżoniów, Ząbkowice Śl.) i inne: Głogów (możliwość wsiadania także: Legnica, Wrocław), Wrocław  Miejsca podstawienia autobusów zostaną podane po dokonaniu rezerwacji.
Rodzaj transportu:
Autokar
Godzina wyjazdu
Godziny poranne (ok. 6.00-7.00). Dokładny czas wyjazdu i miejsca zbiórek zostaną podane w ciągu 7 dni przed wyjazdem.
Planowana godzina powrotu
Około godz.  22:00 
Cena zawiera
    • Transport komfortowym autokarem turystycznym,
    • Opłaty parkingowe
    • Opiekę doświadczonego pilota-przewodnika na całej trasie
    • Ubezpieczenie NWW
    • Obowiązkową opłatę na TFG
Cena nie zawiera
  • Wyżywienie (posiłek w zakresie własnym)
  • Biletów wstępu do atrakcji (ok. 360 koron czeskich / os.)

Program wycieczki: 


Wyjazd na wycieczkę 

Wycieczka do Czech rozpoczyna się wczesnym porankiem, między godz. 6.00-7.00 . Miejsca podstawienia autokaru oraz dokładne godziny odjazdów z poszczególnych miejscowości po trasie, zostaną podane uczestnikom tydzień przed wycieczką w wiadomościach sms i mailach. Przejazd do Velkich Losin - trasa ze Świdnicy 135 km, z Dzierżoniowa 112 km, z Ząbkowic Śl. 90 km, z Wrocławia - 158 km, z Głogowa 270 km. Podczas trasy pilot-przewodnik opowie o historii Velkich Losin i atrakcjach w mijanych miejscowościach. 


Przyjazd do Velkich Losin 

Odwiedzając Velké Losiny, które należą do najstarszych miejscowości powiatu szumperskiego, przewodnik zapozna Was z jej niezwykłą historią i atrakcjami. Jedną z nich stanowią dawne procesy inkwizycyjne, które prowadzone tu były w latach 1678-1696 i odebrały życie blisko 100 osobom oskarżonym o czary. Usłyszymy o tym oglądając jeden z najważniejszych zabytków Wielkich Łosin - arkadowy pałac.


 Zwiedzanie renesansowego Pałacu w Velich Losinach (cz. zamek Velke Losiny)

Spacer przez duży park zaprojektowany w stylu francuskim do wybudowanego w 1589 roku przez Jana z Żerotinów renesansowego zamku w Losinach. Przewodnik oprowadzi wycieczkę po zamkowym otoczeniu, zwracając uwagę na piękny arkadowy dziedziniec, elewacje pokryte sgrafitto i romantyczny park. Następnie w towarzystwie przewodnika pałacowego udamy się na zwiedzanie wnętrz pałacu. Obejrzymy niezwykle cenne oryginalne meble, obrazy, wspaniałe gobeliny i skórzane tapety, które znajdują się na wyposażeniu pałacu od XVI w. i świadczą o życiu starych morawskich szlacheckich rodzin w XVI wieku. Zwiedzimy salę rycerską ze skórzaną tapetą i imponującym, największym w Czechach piecem kaflowym, dwie sale z gobelinami, bibliotekę zamkową, galerię przodków czy późnobarokową kaplicę. Wnętrza te wyposażone są w meble właścicieli majątku, czyli rodzinę Žerotínów i Liechtensteinów oraz przedmioty kolekcjonerskie. Z zamkiem wiąże się także bolesna historia czeskiej inkwizycji, w efekcie której życie straciło wiele osób oskarżanych o czary. Historię opowiada książka i film „Młot na czarownice”, który był kręcony w losinskim majątku


 Tam, gdzie wiedzie nos... Velkosinskie Pralinki 

Kolejny punkt na trasie przyciągnie nas zapachem czekolady i orzechów. Wychodząc z pałacu odwiedzimy położoną w bliskim sąsiedztwie, dostarczającą radości nie tylko łasuchom pralinkową manufakturę Jany Kašparovej, utytułowanej czeskiej cukierniczki, która nie tylko ręcznie wytwarza znakomite produkty, ale z pasją chętnie opowiada o nich. Jej Velkolosinské pralinky to sklepik z pralinkami i lokalnymi produktami z Jeseników np. miodami pitnymi oraz miejsce, w którym można napić się kawy, gorącej czekolady oraz innych napojów. Turyści chętnie zaglądają w to miejsce i oczarowani nim wracają. W manufakturze pralinek chętni będą mogli zrobić zakupy prezentów.


400-letnia Papiernia Velke Losiny, w której nadal ręcznie produkuje się papier czerpany 

Kolejny punkt wycieczki to zabytkowa, działająca od ponad 400 lat Papiernia Velkie Losiny, w której tradycyjnym, manufakturowym sposobem produkuje się papier czerpany. Zwiedzimy działające w niej Muzeum Papieru. Na ekspozycji obejrzymy różnego rodzaju maszyny, urządzenia, produkty wykonane z papieru. 


Powrót do autokaru i przejazd do Szumperku zwanego "małym Wiedniem"

Po zwiedzaniu papierni wrocimy do autokaru i przejedziemy do oddalonego o 10 km od Velkich Losin miasta Szumperk, które ze względu na zabytkową starówkę nazywane jest małym Wiedniem. Odbędziemy krótki spacer z przewodnikiem po mieście, który pokaże nam jego najcenniejsze zabytki i inne atrakcje, opowie ciekawe historie, jakie wiążą się z tym miejscem. Następnie uczestnicy będą mieli czas wolny - ok. 2 godzin, który można przeznaczyć na posiłek w szumperskich restauracjach, smaczne czeskie piwo, zakupy czy samodzielną eksplorację starówki.  

 Powrót z Czech do Polski i zakończenie wycieczki

Powrót planowany jest na ok. godz. 22.00.


Uwaga:

  • Podany program jest programem ramowym, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  • Cena wycieczki 160 zł za 1 os. skalkulowana jest na grupę min. 40 osób i nie obejmuje cen biletów wejścia do atrakcji, które podane są osobno w walucie czeskiej.
  • Koszt biletów wstępu do zwiedzanych obiektów –  360 CZK/os. Podaną kwotę w walucie czeskiej- zgodnie z deklaracją złożoną formularzu rezerwacyjnym - należy wpłacić gotówką lub przelewem do biura podróży, lub w dniu wyjazdu pilotowi wycieczki w autokarze)
  • W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

Wyjazd na wycieczkę godz. 6.00-7.00
 • Wycieczka do Czech rozpoczyna się wczesnym porankiem, między godz. 6.00-7.00 .
 • Miejsca podstawienia autokaru oraz dokładne godziny odjazdów z poszczególnych miejscowości leżących trasie, zostaną podane uczestnikom tydzień przed wycieczką. I potwierdzone do 2 dni przed wycieczką poprzez maile i sms.
 • Trasa do Velkich Losin - w zależności od miejsca startu autokaru wynosi:
 • ze Świdnicy 135 km
 • , Dzierżoniowa 112 Ząbkowic Śl. 90 km
 • z Wrocławia - 158 km,
 • z Głogowa 270 km.
 • Podczas jazdy planowane krótkie postoje i przerwy na toaletę, kawę na stacjach benzynowych z odpowiednim zapleczem turystycznym.
 • Podczas trasy przejazdu opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawuje pilot-przewodnik, który opowie uczestnikom o Velkich Losinach i atrakcjach, które będą zwiedzać.
  Podczas spaceru przez Velké Losiny, które należą do najstarszych miejscowości powiatu szumperskiego, przewodnik zapozna Was z niezwykłą historią tej niewielkiej, ale urokliwej miejscowości oraz jej atrakcjami. Jedną z nich stanowią dawne procesy inkwizycyjne, które prowadzone tu były w latach 1678-1696 i odebrały życie blisko 100 osobom oskarżonym o czary.
 • Spacer przez duży park zagospodarowany w stylu francuskim do wybudowanego w 1589 roku przez Jana z Żerotinów renesansowego pałacu.
 • Przewodnik oprowadzi wycieczkę po zamkowym otoczeniu, zwracając uwagę na piękny arkadowy dziedziniec, elewacje pokryte sgrafitto i romantyczny park.
 • Następnie w towarzystwie przewodnika pałacowego udamy się do wnętrz pałacu, w którym niezwykle cenne są oryginalne meble, obrazy, wspaniałe gobeliny i skórzane tapety. Zwiedzanie wnętrz obejmuje m.in. salę rycerską ze skórzaną tapetą, dwie sale z gobelinami, bibliotekę zamkową, galerię przodków, późnobarokową kaplicę. Wnętrza wyposażone są w meble właścicieli majątku, czyli rodów Žerotínów i Liechtensteinów i przedmioty kolekcjonerskie. Z zamkiem wiąże się także bolesna historia czeskiej inkwizycji, w której wyniku życie straciło wiele osób oskarżanych o czary, o czym opowiada skręcony w obiekcie i opowiadający tę historię film „Młot na czarownice”.
 • Kolejny punkt na trasie przyciągnie nas zapachem czekolady i orzechów. Wychodząc z pałacu odwiedzimy położoną w bliskim sąsiedztwie, dostarczającą radości nie tylko łasuchom pralinkową manufakturę Jany Kašparovej, utytułowanej czeskiej cukierniczki, która nie tylko ręcznie wytwarza znakomite produkty, ale z pasją chętnie opowiada o nich. Jej Velkolosinské pralinky to sklepik z pralinkami i lokalnymi produktami z Jeseników np. miodami pitnymi oraz miejsce, w którym można napić się kawy, gorącej czekolady oraz innych napojów. Turyści chętnie zaglądają w to miejsce i oczarowani nim wracają. W maufakturze pralinek chętni będą mogli zrobić wyjątkowe zakupy i poprosić o zapakowanie ich w formie prezentów.
 • Kolejny punkt wycieczki to zabytkowa, działająca od ponad 400 lat Papiernia Velkie Losiny, w której tradycyjnym, manufakturowym sposobem produkuje się papier czerpany.
 • Zwiedzimy działające w niej Muzeum Papieru, którego narracja opowiada historię powstania oraz rozwoju produkcji papieru.
 • Na ekspozycji obejrzymy różnego rodzaju maszyny, urządzenia, produkty wykonane z papieru. Papiernię zwiedzimy wewnątrz i na zewnątrz.
 • Powrót do autokaru i przejazd do Szumperku zwanego "małym Wiedniem" Po zwiedzaniu papierni wrócimy do autokaru i przejedziemy do oddalonego o 10 km od Velkich Losin miasta Szumperk, które ze względu na zabytkową starówkę nazywane jest małym Wiedniem.
 • Po przyjeździe do nazywanego "małym Wiedniem" Szumperku odbędziemy krótki spacer z przewodnikiem po mieście. Przewodnik zwróci uwagę uczestników na najcenniejsze zabytki i inne atrakcje Szumperka, opowie ciekawe historie, jakie wiążą się z tym miejscem.
 • Następnie uczestnicy będą mieli czas wolny (ok. 2 godziny), który wg własnego uznania mogą przeznaczyć na posiłek w szumperskich restauracjach, smaczne czeskie piwo, zakupy czy samodzielną eksplorację starówki.  
 • Powrót z 1 przystankiem planowany jest na godz. 22.00.
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Cena wycieczki za 1 os. skalkulowana jest na grupę min. 40 osób. 
 • W cenę nie są wliczone: bilety wejść do obiektów wynoszące ok. 380 CZK za osobę płatne obowiązkowo gotówką w biurze, bądź przelewem na konto walutowe biura, bądź wyliczoną gotówką u pilota w autokarze w dniu wyjazdu.
 • Uczestnik we własnym zakresie pokrywa koszty napojów i posiłków.
 
Dołącz do subskrybentów i łap zniżki i promocje na wycieczki
Zapisanie się do newslettera jest potwierdzeniem, iż akceptujesz naszą Politykę Prywatności. W każdej chwili możesz wypisać się z listy mailingowej.
 

Za nasze wycieczki zapłacisz

Przelewem tradycyjnym na konto firmowe,
gotówką po uzgodnieniu z biurem
oraz poprzez

 Szybkie i bezpieczne płatności

 

Nasze dane

BP OSSY Travel Sylwia Osojca-Kozłowska
ul. M. Kopernika 34/12 58-100 Świdnica
NIP 8842205310
REGON: 891096470

Nr konta bankowego do wpłat złotówkowych
921140 2004 0000 3002 8241 2752
Nr konta do wpłat walutowych w mBank (euro i korony czeskie)
04 1140 2004 0000 3212 1922 0062