Wycieczki do Czech

45 miejsc 3 dni 28-30 czerwca 2024 r. autokar
od 1100 zł/os.

Informacje o wyciecze:

Perły Czech Południowych 

Najpiękniejsze skarby architektury Czech Południowych – Czeskie Budziejowice, Hluboká nad Vltavou, słynny Český Krumlov, Holašovice, Červená Lhota,  Telč, Jindřichov Hradec. Część z obiektów znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Ważne informacje:

Rodzaj imprezy
wycieczka krajoznawcza, wycieczka objazdowa, wycieczka zagraniczna
Czas trwania
3 dni
Rodzaj transportu
Komfortowy autokar
Termin wyjazdu
wkrótce
Miejsca wyjazdu /powrotu
Świdnica, Wrocław, Dzierżoniów, Ząbkowice Śl., Kłodzko (i inne miejscowości Dolnego Śląska po trasie przejazdu). Miejsca podstawienia autokaru zostaną podane po rezerwacji
Godzina wyjazdu
4.30-5.30 
Planowana godzina powrotu
Ok.  22.00 - 23:00 
Cena:
1100 zł / os (+ ok. 700 CZK koszty programu – przewodnicy miejscy, bilety do atrakcji)
Cena zawiera
    • Transport komfortowym autokarem turystycznym,
    • opłaty parkingowe
    • Opiekę pilota-przewodnika na całej trasie
    • Ubezpieczenie KL: 25000 euro, NNW 20000 zł, BP:1100 zł
    • Opłatę na TFG, TFP;
    • Opłaty za system Tour Guide
    • 2 noclegi w hotelu***  pokoje 2 – 3 osobowe z łazienkami
    • Wyżywienie: 2 śniadania  
Cena nie zawiera
  • Kosztów programowych na miejscu na Litwie: biletów wstępu do atrakcji (ok. 700 CZK/ os.). Kwota płatna obowiązkowo na konto walutowe biura lub gotówką u w autokarze. Kwota nie podlega rozliczeniu.
  • Kosztów obiadokolacji  (płatna we własnym zakresie przez uczestników)
  • Dopłata do pokojów 1-osobowych 

Program wycieczki: 


Dzień 1. Zbiórka i wyjazd na wycieczkę 

Wyjazd z Dolnego Śląska w godzinach porannych. Miejsca podstawienia autokaru oraz dokładne godziny odjazdów z  miejscowości po trasie, zostaną  podane Uczestnikom tydzień przed wycieczką. Przejazd przez Polskę i Czechy do Czeskich Budziejowic. Podczas podróży doświadczony pilot-przewodnik krajoznawca, pasjonat Czech opowie  w autokarze o historii miasta i atrakcjach w miejscowościach mijanych po trasie. 


Zwiedzanie Czeskich Budziejowic - królewskiego miasta

Czeskie Budziejowice to urokliwe, królewskie, historyczne miasto, z mnóstwem zabytków, słynące przede wszystkim z browaru Budweiser, którego piwo znane jest na całym świecie.

Spacer z przewodnikiem po budziejowickiej starówce:  m. in.: Plac Przemysła Ottokara z ratuszem miejskim, fontanna Samsona, kościól św. Mikołaja z Czarną Wieżą, Kramy Mięsne, Biała Wieża, Magazyn Solny, Plac Pijarów.  


Czas wolny. Przejazd na nocleg.


Dzień 2. Bajkowa Hluboka nas Wełtawą, Holaszowice i zachwycający Czeski Krumlov

Śniadanie.


Po śniadaniu wyjazd do miejscowości Hlboka nad Vltavou, gdzie zwiedzimy niesamowity, bajkowy zamek nazywany czeskim Windsorem. Romantyczna rezydencja rodu Schwarzenbergów zachwyca pietyzmem wykonania zarówno na zewnątrz gdy spojrzymy na imponującą bryłę, otaczający ją ogród i park jak i wewnątrz, w którym zachował się oryginalny wystrój, a także cenne kolekcje.


Następnie przejazd do klimatycznej wsi Holašovice, która jest przykładem unikalnego zespołu architektury baroku ludowego i została wpisana na listę światowego  dziedzictwa UNESCO.


Po zwiedzaniu Holasowic przejazd do Czeskiego Krumlova, gdzie zobaczymy imponujący zamek z mostem płaszczowym, który jest drugim co do wielkości kompleksem zamkowym w Czechach. Spacer z przewodnikiem po ogrodach zamkowych, przejście przez dziedzińce zamkowe oraz zwiedzanie Zamku. Przejście przez dzielnicę Latran do mostu                    nad Wełtawą i do Placu Zgody – rynku z renesansowym ratuszem i kolumną maryjną.  Czas wolny.


Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 3. Jindřichův Hradec,  Telcz, Červená Lhota

Śniadanie.


Wykwaterowanie.


Przejazd do Jindřichova Hradca, którego symbolem jest renesansowy zamek z Czarną Wieżą odbijający się wodach stawu Vajgar, słynący z niezwykłej kolekcji portretów psów oraz Białej Damy, która zjawia się tu od czasu do czasu rozpamiętując nieszczęścia jakich doznała. Zwiedzanie zamku, a następnie krótki spacer przez starówkę, którą charakteryzują wąskie uliczki z bogato zdobionymi domami kupców o różnobarwnych fasadach, barokową rzeźbę Trójcy Przenajświętszej kościół pw. Wniebowstąpienia Marii Panny, przez którego róg przechodzi 15 południk.


Następnie powrót do autokaru i przejazd do miasta Telcz (UNESCO), zwiedzanie renesansowego zamku i rynku ze stylowymi renesansowymi i barokowymi domami.  Czas wolny w Telczu.


Wyjazd w stronę Polski, a po drodze przystanek na zwiedzanie jednego z najbardziej romantycznych zabytków w Czechach – wodnego zamku Červená Lhota, znanego z wielu bajek filmowych.


Powrót do Polski i zakończenie wycieczki

Po zwiedzaniu  zamku Červená Lhot ruszymy w drogę powrotną do Polski. 

Przyjazd planowany jest w  godz. 22.00-23.00.


Uwagi:

 • Podany program jest programem ramowym, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Cena wycieczki za 1 os. skalkulowana jest na grupę min. 40 osób.
 • Podana cena nie zawiera kosztów programowych (biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – ok. 700 CZK/os. Kwotę tą w walucie czeskiej  - zgodnie z deklaracją podaną w rezerwacji - należy wpłacić gotówką lub przelewem na konto walutowe biura podróży, lub w dniu wyjazdu w autokarze pilotowi wycieczki. 
 • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego, zostaną zakwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-osobowym.
 • Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowanych miejscach w autokarze
 • Należy posiadać dowód osobisty lub paszport (dotyczy również osób niepełnoletnich, pod opieką rodziców)
 • W naszym biurze istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia: ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej oraz ubezpieczenia obejmującego choroby przewlekłe

{rsfpmodal 19 buttonName="Rezerwuję wycieczkę" buttonClass="btn btn-warning" disableclose="0"}

Skontaktuj się, gdy masz pytania

 

 
Dołącz do subskrybentów i łap zniżki i promocje na wycieczki
Zapisanie się do newslettera jest potwierdzeniem, iż akceptujesz naszą Politykę Prywatności. W każdej chwili możesz wypisać się z listy mailingowej.
 

Za nasze wycieczki zapłacisz

Przelewem tradycyjnym na konto firmowe,
gotówką po uzgodnieniu z biurem
oraz poprzez

 Szybkie i bezpieczne płatności

 

Nasze dane

BP OSSY Travel Sylwia Osojca-Kozłowska
ul. M. Kopernika 34/12 58-100 Świdnica
NIP 8842205310
REGON: 891096470

Nr konta bankowego do wpłat złotówkowych
921140 2004 0000 3002 8241 2752
Nr konta do wpłat walutowych w mBank (euro i korony czeskie)
04 1140 2004 0000 3212 1922 0062